1. Nová auta
Již od (vč. DPH)
1 150 000 Kč

Veškeré zde uváděné údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 byly získány na základě oficiálních laboratorních
měření dle předpisů EU a jedná se o měření v kombinovaném cyklu WLTP.

Připraveni začít? Zvolte si stupeň výbavy a motor

Vyberte variantu

3 Možnosti

 • Prius Plug-in Hybrid - Comfort - Liftback

  Prius Plug-in Hybrid Comfort

  Hybrid
  Liftback
  • +
   MyToyota Telematické služby na 10 let zdarma
  • +
   Navigace
  • +
   Toyota Smart Connect+

  Vybrat motor


  Od

  1 150 000 Kč

  Aut. převodovka s plynule měnitelným převodem e-CVT (4x2) | 4x2
 • Prius Plug-in Hybrid - Prestige - Liftback

  Prius Plug-in Hybrid Prestige

  Hybrid
  Liftback
  • +
   Navigace
  • +
   Toyota Smart Connect+
  • +
   Technologie čištění vzduchu v kabině Nanoe-X™

  Vybrat motor


  Od

  1 199 000 Kč

  Aut. převodovka s plynule měnitelným převodem e-CVT (4x2) | 4x2
 • Prius Plug-in Hybrid - Executive - Liftback

  Prius Plug-in Hybrid Executive

  Hybrid
  Liftback
  • +
   Navigace
  • +
   Toyota Smart Connect+
  • +
   Paměťová funkce sedadla řidiče

  Vybrat motor


  Od

  1 355 000 Kč

  Aut. převodovka s plynule měnitelným převodem e-CVT (4x2) | 4x2

Krásný, dynamický a mimořádně efektivní

Prius vždy vzdoroval konvencím a bořil hranice. Po zavedení hybridního konceptu posouvá nový Prius technologii Plug-in Hybrid na další úroveň. Svou duální DNA, jako průkopník nové technologie, kombinuje čistě elektrický pohon pro každodenní cesty s volností efektivního hybridního pohonu na dlouhé vzdálenosti. Nový Prius je tady: inteligentní, odvážný, a plný překvapení.

Stejné označení, nová ikona

Nový Prius Plug-in Hybrid, vylepšen k nepoznání, překonává veškerá očekávání. Nový Prius je nebojácným průkopníkem, nesmlouvavě stylovým a hospodárnějším než kdy dříve. Zhmotňuje samotnou podstatu pokroku.

Nezná hranic
Nepřehlédnutelný vzhled
Styl kupé při zachování praktičnosti
Ikonické označení, nový styl
Fotovoltaická střecha
Dobíjení

Nezná hranic

Povedenou souhru designu a pokrokových technologií nové Toyoty Prius nic neilustruje lépe než toto panoramatické střešní okno Skyview*, zaplavující kabinu přirozeným denním světlem. *K dispozici pro stupeň výbavy Prestige

Nepřehlédnutelný vzhled

Nový Prius s novým vzhledem vzbuzujícím pozornost je průkopníkem po všech stránkách. Jeho výrazné vzezření ještě podtrhují efektní 19" kola zasazená do rohů karoserie.

Styl kupé při zachování praktičnosti

Forma a funkce často nejdou dohromady. Nikoli však v tomto případě. Nový Prius ukrývá kliky zadních dveří v zadních sloupcích karoserie tak, aby nic nenarušovalo proudnicové tvary vozu ve stylu kupé.

Ikonické označení, nový styl

Prius. To jméno znáte. Ale nikdy jste jej dosud neviděli v této podobě, hrdě vystavené na odiv a zvýrazněné nepřehlédnutelnou signaturou světel napříč celou zádí vozu.

Fotovoltaická střecha

Fotovoltaická střecha* proměňuje sluneční paprsky v energii ukládanou do baterie, a tedy další kilometry zdarma. Každý den dokáže vyprodukovat energii až pro 8 km čistě elektrické jízdy – tedy 1200 km za rok. *Standardně pro stupeň výbavy Executive

Dobíjení

Využijte potenciál Plug-in hybridního ústrojí naplno. Pravidelným nabíjením doma i na cestách snížíte spotřebu a zajistíte si delší čistě elektrický dojezd.

Dynamické ztvárnění

Průkopnický charakter nové Toyoty Prius se odráží již v jejím nekompromisním vzhledu. Nový Prius Plug-in Hybrid s výrazným aerodynamickým vzhledem je definován nízkou linií střechy a proporcemi, jejichž předobrazem byly vozy kupé. Takto dynamický a emocemi nabitý Prius jste ještě neviděli.

Pod kontrolou
Prostor k relaxaci
Umění elegance
Inteligentní systém světel

Pod kontrolou

Středový panel spojuje čistý design s promyšlenou funkčností. Kromě ergonomicky tvarovaného voliče převodovky zde najdeme nabíjecí porty, držáky nápojů a místo k odložení telefonu.

Prostor k relaxaci

Nový Prius je luxusní ve své jednoduchosti. Vůz s delším rozvorem, vyšší mírou pohodlí a kompletně přepracovaným interiérem je tím pravým místem k relaxaci.

Umění elegance

Designově sladěné prvky přístrojové desky společně s ergonomicky vymodelovanými sedadly utvářejí soudržnou a osvěžující estetiku kabiny bez zbytečností.

Inteligentní systém světel

Dekorativní osvětlení interiéru nové Toyoty Prius evokuje příjemně uklidňující atmosféru, ale současně je i funkční. Ve spojení s bezpečnostními systémy a asistenty řízení může blikáním upozornit na hrozící nebezpečí.

Domov. Bez ohledu na to, kde právě jste

Prostorný a kultivovaný, chytře navržený a vždy příjemný na dotek – nový Prius je pokrokovým vozem zvenčí i uvnitř. Po usednutí za volant ve sportovní a současně příjemné poloze oceníte čistou architekturu kokpitu nové Toyoty Prius, k jejímuž luxusnímu charakteru přispívá i kvalita použitých materiálů.

Seznamte se s novou Toyotou Prius Plug-in Hybrid

Klikněte na vozidlo a prohlédněte si nový Prius Plug-in Hybrid ze všech stran

*Jednotlivé prvky výbavy se vztahují ke konkrétnímu modelu, nikoli ke stupni výbavy. Dostupnost níže uvedených prvků se může lišit v závislosti na konkrétním trhu.

 • Dvojí DNA, jeden účel: svoboda pohybu

  Hybridní technologie znamená jízdní vlastnosti bez kompromisů. Ve městě se nový Prius chová jako prakticky neslyšitelný elektromobil s nulovými emisemi a dojezdem přes 72 km* na energii z baterie. Když ale s Toyotou Prius Plug-in Hybrid vyrazíte dál, díky benzínovému motoru 2,0 litru můžete cestovat bez omezení.

  * V kombinovaném režimu, v závislosti na jízdních podmínkách a provedení.

Pro radost za volantem

Proč volit mezi nízkou spotřebou a výkonem? Nový Prius Plug-in Hybrid spojuje elektrický a benzínový pohon do univerzálního požitku z jízdy, který nezná rozdílů. K robustním jízdním schopnostem přispívá sportovní poloha za volantem, agilní řízení a stabilita vyvolávající řidičskou sebejistotu.
 • Vyšší výkon, dynamičtější zrychlování Nový Prius s maximálním výkonem 223 koní bleskově zrychlí vždy, když jej o to požádáte. Za hranicemi města se nový Prius rozjede z místa na 100 km/h za pouhých 6,8 sekundy.
 • Chytřejší jízda s hybridním trenérem Funkce Hybridního trenéra v mobilní aplikaci MyToyota analyzuje jízdní údaje a pomáhá jet ještě hospodárněji. Snaží se maximalizovat čas v čistě elektrickém režimu EV, aby spotřeba paliva byla co nejnižší.
 • Režim pro každou náladu Nový Prius s přepínatelnými jízdními režimy se přizpůsobuje uživateli. Režim Eco snižuje spotřebu energie; na druhé straně Sport nabízí ostřejší reakce ve prospěch jízdní agility. Obě krajní polohy vyvažuje režim Normal. Můžete též zvolit režim EV pro jízdu na samotnou elektřinu.
 • Výkonná technologie, hladké začlenění

  S novou Toyotou Prius Plug-in Hybrid máte vše pod kontrolou. K ovládání médií za volantem využijete rychlý dotykový displej 12,3" s citlivou zpětnou vazbou. Informace podstatné pro řízení zároveň sledujete na digitálním přístrojovém štítu TFT o velikosti 7".

Nabíjení

Síla volby

 • Fotovoltaická střecha

  Nový Prius Plug-in dokáže proměňovat energii slunečních paprsků v elektřinu sloužící k pohonu vozidla. Fotovoltaická střecha mění sluneční záření v energii ukládanou do baterie, a dokáže tak prodloužit elektrický dojezd až o 8 km denně.

 • Nabíjení doma

  Dobíjejte doma, aby váš Prius Plug-in Hybrid mohl kdykoli vyrazit na cestu. Při dobíjení z běžné domovní zásuvky nebo wallboxu stačí k úplnému dobití přibližně 4 hodiny*. Stav nabití vozidla můžete průběžně sledovat pomocí mobilní aplikace MyToyota.

  *Přesná doba nabíjení závisí na konkrétních podmínkách nabíjení.

 • Veřejné nabíjecí stanice

  Čistě elektrický režim (EV) pro Prius Plug-in Hybrid je ideální pro jízdy ve městě. Ke snadnému a pohodlnému cestování bez emisí můžete využívat výkonné veřejné nabíjecí stanice.

Pod kontrolou prostřednictvím telefonu

Mobilní aplikace MyToyota zajišťuje stálé spojení s vaší Toyotou Prius. Pomocí aplikace například za letních veder vychladíte kabinu nebo na dálku zkontrolujete, zda je vozidlo zamčené a zajištěné. Aplikace dále pomáhá sledovat stav nabití baterie a maximálně využívat posílené schopnosti elektrického pohonu nové Toyoty Prius.
Další informace

Toyota T-Mate. Stále s vámi pro bezpečnější cestování

Toyota Prius nabízí bezpečnostní funkce na vrcholu třídy prostřednictvím systému T-Mate, spolehlivého partnera pro vaše cestování. T-Mate zahrnuje řadu systémů na podporu řízení a ke zvýšení bezpečnosti jízdy, ať již na dálnicích, ve městě nebo při parkování. Se systémem T-Mate jste vždy v bezpečných rukách. V seznamu níže je uveden výběr hlavních prvků; kompletní seznam systémů T-Mate pro Toyotu Prius najdete v ceníku vozu.
 • Předkolizní bezpečnostní systém (PCS)

  Předkolizní systém dokáže detekovat a pomoci vám vyhnout se srážkám s jinými vozidly, chodci, cyklisty a motocykly. Funguje tak, že řidiče upozorní zvukovým a vizuálním signálem varování a spustí brzdový asistent. Pokud řidič nestihne zabrzdit včas, brzdí automaticky, abyste zabránili srážce nebo ji zmírnili. Navíc podporuje předcházení kolizím v křižovatkách a podporuje nouzové řízení během dne při odbočování na křižovatkách a při vyhýbacích manévrech.

 • Inteligentní adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go

  Tento systém vás udržuje v minimální předem nastavené vzdálenosti od vozidla vpředu. Pokud tato vzdálenost klesne, systém sníží vaši rychlost, a nakonec dojde k použití brzd a aktivaci brzdových světel. Tempomat dokáže vozidlo úplně zastavit, pokud před ním stojící vozidlo zastaví. Drobné stlačení pedálu plynu nebo spínač ACC systém znovu aktivuje. Pokud je váš vůz vybaven systémem Rozpoznávání dopravních značek (RSA), tento systém také rozpozná rychlostní omezení na vaší jízdní trase a navrhne potřebná nastavení.

 • Systém nouzového zastavení (EDSS)

  Pokud systém po určitou dobu nezjistí žádný zásah řidiče, upozorní řidiče zvukovým signálem. Pokud nejsou detekovány žádné další vstupy, EDSS vozidlo postupně zastaví, přičemž jej bezpečně udrží v jízdním pruhu. Výstražná světla se aktivují, aby varovala ostatní účastníky silničního provozu, a dveře se odemknou, aby v případě potřeby umožnily záchranným složkám snadný přístup.

 • Aktualizace Toyota Safety Sense Over-The-Air

  Aktualizace softwaru vzduchem zajišťují, že Toyota Safety Sense (TSS) je aktuální s nejnovějšími funkcemi a vylepšeními.

 • Proaktivní jízdní asistent – asistent zpomalení (PDA – DA)

  Systém usnadňuje plynulé zpomalení, když sundáte nohu z brzdového pedálu, a detekuje vůz jedoucí před Vámi.

 • Systém FCTA (Front Cross Traffic Alert)

  Systém detekuje vozidla přijíždějící zleva i zprava před vozem a upozorní řidiče zvukovým signálem.

 • Přídavný systém LED ambientního osvětlení interiéru spolupracuje se systémy T-Mate

  Systém ambientní osvětlení spolupracuje se systémy T-Mate jako dodatečný prostředek upozornění řidiče. V závislosti na modelu může pracovat se systémy TSS i PCS nebo BSM.

Pro život bez obav s programem Toyota Kanzen

Usilovně pracujeme na tom, aby každičký aspekt vašeho soužití s Toyotou Prius Plug-in Hybrid byl maximálně bezproblémový, příjemný a pohodlný. A přesně v tom spočívá Toyota Kanzen. Ucelený balíček řešení pro cestování bez obav zahrnuje všechny nezbytnosti* k tomu, abyste svoji Toyotu s plug-in hybridním pohonem mohli využívat na maximum. *Dostupnost níže uvedených produktů závisí na konkrétním trhu; nabídky na místních trzích se mohou lišit. Zákazníkům doporučujeme informovat se u místního prodejce vozů Toyota.
 • Přizpůsobte si svoji Toyotu pomocí prvků originálního příslušenství

  Bohatá nabídka příslušenství se zaměřuje na styl, praktičnost i ochranu vaší Toyoty Prius.

 • Služby na dálku prostřednictvím aplikace MyToyota

  Využívejte svůj Prius Plug-in Hybrid na maximum s intuitivní a výkonnou aplikací MyToyota, která je vaším klíčem do světa palubní konektivity přes chytrý telefon.

 • Protiúčet za nový Prius Plug-in Hybrid

  Cesta k Toyotě Prius Plug-in Hybrid ještě nikdy nebyla tak snadná. Dejte protiúčtem svůj stávající vůz libovolné značky či modelového označení a odjeďte s novou Toyotou.

Toyota Prius Plug-in Hybrid – Galerie

Nový Prius vypadá skvěle ze všech stran. Karoserie jednolitých tvarů s jednoznačným vyjádřením účelu přitahuje pozornost bez ohledu na to, zda vůz sledujete z druhé strany ulice, nebo nejvyšších pater kancelářské budovy. Střecha Skyview nové Toyoty Prius hladce navazuje na čelní i zadní sklo s akcentem na tvary inspirované vozy kupé.

 • Poznejte Toyotu Prius Plug-in Hybrid do detailu

  Prozkoumejte Toyotu Prius Plug-in Hybrid v naší aplikaci pro rozšířenou realitu (AR). Po stažení aplikace si můžete Toyotu Prius Plug-in Hybrid prohlédnout ze všech stran, například na dvorku před svým domem, či dokonce v obývacím pokoji. Aplikaci si můžete stáhnout z obchodu App Store nebo Google Play pomocí níže uvedených odkazů.

  *Dostupný od června 2024

Plug-in Hybrid – Nejčastější dotazy

Vozy s hybridním i plug-in hybridním pohonem používají tutéž osvědčenou technologii Toyota Hybrid Synergy Drive, ale s určitými funkčními rozdíly.

Plug-in hybridní modely Toyota disponují výrazně vyšší kapacitou baterie a delším dojezdem na elektřinu – v případě Toyoty Prius Plug-in Hybrid činí dojezd přes 72 km*.

 

Plug-in hybridy je dále možné nabíjet z externího zdroje elektřiny, jako např. domovní zásuvky, speciálního wallboxu nebo prostřednictvím veřejné nabíjecí stanice. K maximální hospodárnosti provozu samozřejmě přispívá časté dobíjení, nicméně plug-in hybridní Toyotu lze používat i zcela bez nabíjení, tedy v režimu hybridního pohonu.

 

V režimu hybridní jízdy všechny hybridní Toyoty hladce přepínají mezi dvěma zdroji hnací síly – hospodárným benzínovým motorem a inteligentní hybridní baterií s autonomním dobíjením. To v praxi znamená vysokou míru flexibility, zejména na delších trasách.

 

 * V kombinovaném režimu, v závislosti na jízdních podmínkách a provedení.


Nový Prius zaujme hravými reakcemi a robustním výkonem ve prospěch dynamiky a vyššího požitku z jízdy. Z místa na 100 km/h zrychlí za pouhých 6,8 s, na čemž mají podíl pozoruhodné záběrové schopnosti a celkový systémový výkon 223 koní.

 

Prius Plug-in Hybrid s dvojím systémem pohonu je hospodárnější než vozy s klasickým pohonem, což znamená nižší spotřebu paliva a nižší emise CO2. Prius Plug-in Hybrid současně nabízí všechny výhody elektrického pohonu, od okamžitě dostupného točivého momentu až po prakticky neslyšitelný provoz ve městě.

Nový Prius nabízí několik jízdních režimů; režim EV lze kdykoli využít k bezemisnímu cestování prostřednictvím energie z baterie. Prius Plug-in Hybrid disponuje čistě elektrickým dojezdem přes 72 km*. Se samotným elektrickým pohonem se vozidlo může rozjet až na 135 km/h (v režimu EV), a to dokonce s plně sešlápnutým akceleračním pedálem**. V případě delších vzdáleností, kde by čistě elektrický dojezd nestačil, se Prius Plug-in Hybrid chová jako vůz s hybridním pohonem, kdy kombinuje benzínový motor s energií rekuperovanou do baterie.

 

*Kombinovaný elektrický dojezd podle WLTP, stupeň výbavy Comfort Hodnoty dojezdu ve výbavových liniích Prestige a Executive jsou o něco nižší.

**Za podmínky dostatečného nabití baterie

Domovní zásuvka

Prius Plug-in Hybrid můžete snadno dobíjet doma včetně možnosti plánovaného nabíjení s využitím levnějšího nočního tarifu ve prospěch nižších provozních nákladů.

 

Domácí wallbox

Nový Prius Plug-in Hybrid nejlépe využijete při pravidelném dobíjení. Optimální funkčnost a bezpečnost nabíjení zajišťuje domácí wallbox. Nabíjení je možné sledovat a řídit na dálku prostřednictvím aplikace MyToyota.

 

Veřejné nabíjecí stanice

Pravidelné nabíjení Toyoty Prius zajistíte snadno a rychle prostřednictvím sítě veřejných nabíjecích stanic. Čas zbývající do úplného nabití si zobrazíte v aplikaci MyToyota – což nejvíce oceníte při nabíjení mimo domov.

Nabíjení Toyoty Prius Plug-in Hybrid z 0 na 100 % trvá přibližně čtyři hodiny (ze zdroje 230 V / 16 A). Přesná doba závisí na konkrétních podmínkách nabíjení.

Pravidelně dobíjejte

Každodenním nabíjením využijete schopnosti elektrického pohonu na maximum a budete mít z cestování větší radost.

 

Plynulá jízda

Optimálním způsobem jízdy zvýšíte provozní hospodárnost v režimu EV a dosáhnete mimořádných jízdních parametrů na každé trase.

 

Rekuperační brzdění

Zpětným získáváním kinetické energie při brzdění se dobíjí baterie a intuitivně zpomaluje vozidlo pokaždé, když uvolníte tlak na akcelerační pedál. Nový Prius umožňuje nastavit intenzitu rekuperačního brzdění podle vašich potřeb.

 

Teplotní příprava kabiny

Vychutnejte si pokaždé dokonalou teplotu v kabině s dálkově ovládanou funkcí teplotní přípravy za jakéhokoli počasí. Kabinu vychladíte nebo ohřejete ještě před zahájením jízdy, tedy bez negativních dopadů na nabití baterie, a tedy i dojezd.

Při pravidelném dobíjení můžete naplno využívat výhod elektrického cestování včetně nižších emisí a provozních nákladů. V případě úplného vybití baterie se Prius chová jako hybrid a může jet tak dlouho, dokud v nádrži zbývá palivo.

Toyota vyrábí všechny baterie tak, aby vydržely po celou dobu životnosti vozidla. Na všechny baterie se vztahuje záruka po dobu 5 let / 100 tis. km*, nicméně záruku na baterii lze prodloužit až na 10 let absolvováním každoroční kontroly stavu hybridního systému.

* Podle toho, co nastane dříve