1. Elektrifikace
 2. Plug-in hybridy

Plug-in hybridy

Dvojí výhoda
Plug-in hybridní pohon je ještě hospodárnější variantou plně hybridního pohonu. Vozidla s tímto typem pohonu nabízejí delší dojezd bez emisí za podpory samotného elektromotoru, přičemž k dobíjení baterií lze používat i běžnou domovní zásuvku. Delší trasy tak zvládnete se stejnou bravurou jako každodenní dojíždění.

Proč je plug-in hybrid dobrou volbou?

 • Delší dojezd

  Plug-in hybridní Toyota ujede až 86 km pouze na elektřinu.
 • Vyšší výkon

  Plug-in hybridy s výkonem až 306 koní zprostředkují velmi dynamickou a suverénní jízdu.
 • Rychlejší nabíjení

  Nejrychlejší způsob nabíjení trvá přibližně 2,5 hodiny*. Baterie lze nabíjet doma – za použití běžné domovní zásuvky nebo wallboxu – nebo na veřejných AC nabíjecích stanicích.
 • Nižší spotřeba paliva

  Díky delšímu dojezdu pouze na elektřinu klesá průměrná spotřeba paliva na necelý 1 litr na 100 km.
* Rychlost nabíjení závisí na výkonu palubní nabíječky a používané elektrické síti.

PROZKOUMEJTE PLUG-IN HYBRIDY

Jak plug-in hybridy fungují?

Plug-in hybridy, jako např. Toyota RAV4 Plug-in Hybrid, nabízejí skvělý dojezd a praktičnost hybridů, k nimž přidávají širší schopnosti cestovat pouze na elektřinu jako v případě bateriových elektromobilů. Další informace o fungování našich plug-in hybridů zobrazíte kliknutím na animace.
 • Nabíjení/Tankování

  Palivo tankujete na čerpacích stanicích tak, jste byli zvyklí doposud. Baterii dobíjíte na cestách na veřejných nabíjecích stanicích, resp. doma pomocí wallboxu Toyota nebo z běžné domovní zásuvky.

 • Jízda na elektřinu

  Baterie dodává energii elektromotorům, které roztáčejí kola vozidla a umožňují jeho jízdu.

 • Jízda s klasickým pohonem

  Benzínový motor kromě dobíjení baterie zajišťuje dostatečný výkon a potřebný dojezd na delších trasách.

Nejčastější otázky

Hybridní i plug-in hybridní vozidla používají podobnou technologii – ale s jedním klíčovým rozdílem. V obou případech systém hladce přepíná mezi dvěma zdroji hnací síly, tedy hospodárným benzínovým motorem a baterií hybridního pohonu s autonomním dobíjením. Plug-in hybridy však disponují baterií o větší kapacitě, která zajišťuje lepší schopnosti čistě elektrické jízdy.

Některé plug-in hybridy od Toyoty ujedou pouze na elektřinu až 86 km. Pokud by na delší trase začala elektřina docházet, vozidlo hladce přepne do režimu hybridního pohonu, kdy vás bezpečně doveze do cíle díky benzínovému motoru, kterému pomáhá elektřina rekuperovaná přímo za jízdy.

Plug-in hybridy lze nabíjet několika různými způsoby. Vozidlo jednoduše zapojíte do běžné domovní zásuvky a můžete jej nechat nabíjet přes noc, což je mnohdy i cenově velmi výhodné. Rychlost nabíjení optimalizujete pomocí speciálního kabelu a wallboxu, kdy se baterie dobije již za pár hodin – podobně jako některé mobilní telefony.

Plug-in hybridy vám mohou ušetřit peníze, a to hned několika způsoby. Při pravidelném nabíjení výrazně snížíte spotřebu paliva – některé plug-in hybridní Toyoty s plně nabitou baterií ujedou až 100 km na jediný litr paliva. Nízké emise CO2 jsou často spojeny s nižší silniční daní a daňovými úlevami na firemní vozidla a například osvobozeny od poplatků za vjezd na dálnici. A s ohledem na nižší opotřebení některých dílů, jako např. brzdových destiček a kotoučů, ušetříte i za údržbu.

Baterie pro plug-in hybridní Toyoty navrhujeme tak, aby vydržely po celou dobu životnosti vozidla. Na všechny baterie se navíc vztahuje záruka po dobu 5 let / 100 tisíc km*, nicméně záruku na baterii lze prodloužit až na 10 let absolvováním každoroční kontroly stavu hybridního systému. Pro baterie, které dospěly na konec své životní pouti, má Toyota připraven program zpětného odběru pro bezpečnou a zodpovědnou likvidaci.

*Podle toho, co nastane dříve.