1. Objevte Toyotu
  2. Novinky
  3. Předprodej nového Land Cruiseru začal. Rezervujte ho on-line

Předprodej nového Land Cruiseru začal. Rezervujte ho on-line

Toyota právě zahájila dlouho očekávaný předprodej nové generace Land Cruiseru. Rezervovat si jej můžete i on-line pomocí speciálního rezervačního systému. Modely pak ke svým majitelům dorazí ve třetím čtvrtletí 2024. První verze Land Cruiseru, které si lze během tohoto období pořídit, zahrnují vyšší výbavovou linii Executive a také limitovanou First Edition, která je dostupná výhradně on-line. 

Nový Land Cruiser uvedený více než 70 let od představení své úplně první verze hlásí návrat ke kořenům a zaměřuje se na základní atributy vozu, které jsou pro tento vůz tak typické. Schopnost překonat i ty nejnáročnější podmínky samozřejmě zůstává a naopak je ještě vylepšena.

Předprodej prvních dvou verzí

V rámci úvodního předprodeje jsou k dispozici všechny dvě verze Executive a First Edition, a to v pěti- i sedmimístném uspořádání.

Provedení First Edition je vrcholem modelové řady nového Land Cruiseru. Je k dispozici pouze v omezeném počtu a výhradně pro ty zákazníky, kteří si vůz rezervují on-line právě během aktuálního období předprodeje. Odlišuje se specifickým stylem, který zahrnuje 18″ kola, klasické kulaté světlomety, dvoubarevné lakování karoserie (v odstínu Sand nebo modrá Smoky) a emblémy First Edition. Uvnitř pak zaujme čalounění předních sedadel se specifickým lemováním a prošíváním.

Verze Executive se chlubí novým efektním designem exteriéru, který poukazuje na klíčové atributy robustnosti a schopností tohoto vozidla při uplatnění čistého a moderního vzhledu v souladu se zásadou „forma následuje funkci“. Jednotlivé výbavové linie odlišují kola – ve stupni výbavy Executive vůz obouvá 20″ litá kola se specifickým vzhledem.

Na trzích západní Evropy bude nový Land Cruiser pohánět přeplňovaný naftový agregát 2,8 litru o výkonu 204 k (150 kW) ve spojení s novou osmistupňovou automatickou převodovkou Direct Shift a tažnou kapacitou až 3500 kg. V roce 2025 se pak představí elektrifikovaný naftový motor 2,8 litru se 48V hybridní technologií pohonu.

Zvládne ještě o něco víc

Základem robustního Land Cruiseru byla tradičně rámová konstrukce. To platí i pro nejnovější generaci s využitím přínosů nové globální podvozkové architektury Toyota s označením GA-F. Ta je základem zásadního vylepšení terénních schopností díky 30% zvýšení celkové tuhosti a 50% zvýšení tuhosti samotného rámu. Vyšší tuhost znamená lepší odezvu, ovládání a jízdní pohodlí, zatímco nová konstrukce systému zavěšení kol dovoluje lepší křížení náprav.

Kromě toho díky stylistickým změnám je vůz schopen překonávat ještě náročnější svahy. Zároveň jde o první Land Cruiser vybavený elektrickým posilovačem řízení, který potlačuje nárazy od kol přenášené do volantu při zdolávání nerovných povrchů a zajišťuje hladší a přímější zpětnou vazbu i snazší manévrovatelnost.

Land Cruiser disponuje mimořádnými terénními schopnostmi, za nimiž stojí systém Crawl Control, elektronická uzávěrka diferenciálu a spojení funkcí monitorování typu terénu a panoramatického zobrazování okolí vozu v náročnějších terénech. Bez ohledu na venkovní podmínky je na palubě zaručeno pohodlí, konektivita a dostupnost informací prostřednictvím 12,3″ digitálního přístrojového štítí s možností přenastavení, 12,3″ obrazovky multimédií s nejnovějším systémem infotainmentu, audiosystému s 10 reproduktory a vyhřívaných a odvětrávaných předních sedadel.

Land Cruiser je kromě nejnovější generace systémů aktivní bezpečnosti a jízdních asistentů Toyota Safety Sense vybaven systémem upozorňování na křižující objekty před vozidlem, systémem sledování slepého úhlu a volitelnými jízdními režimy.

Standardem vyšších výbavových linií Exclusive a First Edition je ještě více technologií včetně nové průkopnické technologie stabilizátoru s odpojovacím mechanismem (SDM – Stabiliser with Disconnection Mechanism) od Toyoty. Tato technologie řidiči umožňuje podle potřeby přepínat stav předních stabilizátorů, a zajistit tak lepší jízdní vlastnosti na nezpevněných cestách, jakož i vyšší míru pohodlí a snazší ovladatelnost na silnici. Z dalších prvků výbavy jmenujme 20″ litá kola, digitální vnitřní zpětné zrcátko, prémiový audiosystém JBL se 14 reproduktory a head-up displej.

Další zajímavosti ze světa Toyota v magazínu Toyota Life